Ana Sayfa / SİYASET / Türkiye ile Gine halkı bir araya gelecek

Türkiye ile Gine halkı bir araya gelecek

Türkiye ile Gine halkı bir araya gelecek çünkü artık iki ülke arasındaki vize sorunu ortadan kalktı diyebiliriz. Henüz böyle bir şey resmi olarak gerçekleşmedi ama Gine Cumhurbaşkanı Conde, kendi topraklarımız Türkiye ile Gine arasındaki vizelerin kaldıracağını bildirdi. Bu bildiriden sonra ise oldukça fazla merak edilen sorulardan birisine cevap bulmuş olduk. Bu sorulardan birisi ise ülkeler arasındaki sorunlar oldu.

Gine’de yer alan doğal güzellikler ve turistik mekanlar ile birlikte iki ülkenin insanı kaynaşacak ve ortaya çok samimi bir oluşum çıkacak. Eğer sizde başka ülkelere seyahat etmek istiyorsanız listenizde ilk sıraya gelecek yıl için Gine’yi ekleyebilirsiniz. Pasaport sorunları olmadan artık sizde ülkemizden çıkış yaparak Gine topraklarınıza giriş yapabileceksiniz.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Gine Cumhurbaşkanı Alpha Conde Külliye’de bir araya gelerek basın toplantısı düzenledi. Bu toplantının hemen akabinde Conde iş birliğinin artacağını ve aynı zamanda vizelerin kalkacağını da söyledi. Konu ile ilgili olarak gelişmelerin yeni yılda yaşanacağını tahmin ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir