Ana Sayfa / YAŞAM / Ünlü Tiyatrocu Bülent Kayabaş Neden Öldü? Kimdir

Ünlü Tiyatrocu Bülent Kayabaş Neden Öldü? Kimdir

Tiyatro ve sinema denilince ilk akla gelen isimlerden olan usta tiyatrocu Bülent Kayabaş bir süredir kanser tedavisi görüyordu.  Sanatçı 18 gündür hastanede bulunuyordu. Eşi bir an olsun sanatçının başından ayrılmadı. Son günlerinde sürekli gülen ve güldüren bir halinin olması ailesi tarafından mutlulukla karşılanmıştı.

Kanser Bülent Kayabaş’ı Hayattan Aldı

Kalın bağırsak kanseri rahatsızlığı sebebiyle tedavi altında olan ve son günlerde durumu iyice ağırlaşan Kayabaş, çoklu organ yetmezliği sebebiyle bugün hayatını kaybetti. 72 yaşındaki Yeşilçam ustası Bülent Kayabaş başta ailesini olmak üzere tüm sevenlerini yasa boğdu. Etrafında çok sevilen biri olarak bilinen ve Türk televizyon tarihinde birçok projeye imza atan sanatçı, Cuma günü yapılan törenin ardından Teşvikiye Cami’inde kılınacak namazın ardından Feriköy Mezarlığı’na defnedileceği öğrenildi.

 Bülen Kayabaş Kimdir?

25 Ağustos 1945 doğumlu Bülent Kayabaş aslen Eskişehir lidir. Asol adı Osman Bülent Kayabaş’ dır. Oyunculuğa 16 yaşında  belediyenin tiyatrosunda başlayan sanatçı 1970 ‘li yıllarda oyunculuğunda zirve yaparak kendini kanıtlamıştır. Birçok tiytro ve sinemada önemli roller almıştır.

1981 yılında Nur Sürer ile evlendi. Kısa süre sonra boşanan Kayabaş 2007 yılında şimdiki eşi Selma Kepekli ile evlendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir