YSK kararlarına karşı yargı yolu açık mı? YSK şikayet sayfası

Nisan 17, 2017, 12:54

Referandum sonuçlarının açıklanması ile birlikte Yüksek Seçim Kurulu'na çok sayıda şikayet yağmuru oldu. YSK'nın kararına karşı yargı yolu açık mı merak edildi. YSK'nın resmi şikayet sayfası var mı?

Türkiye bugün büyük kararı verdi. Referandum için sandıklara gidildi ve milyonlarca oy verildi. Sandıkların kapanmasının ardından sayımlar kısa sürede başladı ve sayımların sonucu da resmi olarak açıklandı.

23:00 itibariyle YSK resmi sonuçları açıklamasa da kesinlik kazanan sonuç EVET oldu. Bu halde anayasa değişikliği ve başkanlık sisteminin getirilmesi halk çoğunluğu tarafından kabul edilmiş oldu. Bu kabulün ardından muhalefetten yoğun tepki geldi. Şaibeli bir sayımın olduğu ortaya atılırken YSK şikayet yağmuruna tutuldu.

YARGIYA TAŞINACAK

YSK’nın onayladığı sonuçlar sonrasında mühürsüz oy pusulaları gündeme geldi ve seçimlerde haksızlık olduğu iddia edildi. Bu halde kuruma çok sayıda şikayet beyanı yapılırlen konunun yargıya taşınıp itirazların değerlendirilerek 11-12 gün içerisinde kesin sonuçların aktarılacağı bildirildi.

ŞİKAYET EKRANI

“Burada beni ilgilendiren ne var?”


“Bunlarda ilginizi çekebilir”

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

murat kırmızı Nisan 19, 2017

BU DÜNYDA OLMAZSA ÖTEKİ DÜNYADA BUNUN HESABI SORULACAK YSK OYUNCULARI VE YÖNETİCİLERİ CEHENNEMDE ATEŞİNİZ BOL OLACAK İNŞALLAH SİZLER ALLAHSIZ VE DİNSİZ İNSANLARSINIZ SAHİPLERİNİZDE AYNI 200 KİŞİLİK BİR KÖYDEN 350 OY NASIL ÇIKAR BU VE BU GİBİ OLAYLARI KABULLENİP BUNU ONAYLAYANLAR ŞEREFSİZDİR